Komik Matematik Soruları

Melahat ‘ in yaşı Nebahat ‘ ın yaşının 2 katıdır . Bu yüzden Nebahat ‘ ı çekememektedir . Günün 3 ‘ te 2 ‘ sinde Nebahat ‘ ı çekiştiren Melehat hiç durmadan Nebahat ‘ in kuyusunu kazmakta ve kendisine 180 kilometre hızla nazar değdirmeye çalışmaktadır . Bir gün Nebahat ‘ in 36 parçalık yemek takımını 30 ‘ u aniden kırılmıştır . Bunun sorumlusu kimdir ?
A ) Bush
B ) Artçı deprem
C ) Melahat ‘ in nazarı
D ) Örümcek adam
E ) Kadir İnanır
—————————

8 kişilik bir ailenin masrafı ay başında eve giren paranın 3 katıdır . Ay ortasında maaşın % 99 ‘ u bitince babanın gözü 360 derece dönmektedir . Evin babası çığırından çıkınca kaç kalır ?
A ) 5 yıldan 10 yıla kadar hapis
B ) Bir kasa limon
C ) Tek böbrek
D ) Eksi bir
E ) Huni
—————————
Bir otobüste ayakta duranların sayısı oturanların sayısından bayağı fazladır . Ayakta duranlardan 25 tanesi oturanların hepsine pis pis bakmaktadır . Otobüsteki bütün pencereler kapalıdır ve 80 kilometre hızla yoldaki bütün çukurlara giren şoför 2 dakikada 1 sigara yakmaktadır . Bu sırada otobüsteki 5 adet çocuk hiç durmadan ağlamakta ve dakka başı duran otobüsten kimse inmemekte her defasında 18 kişi binmektedir . Böyle bir otobüste köfte ekmek yiyen birinin dayak yeme ihtimali yüzde kaçtır ?
A ) Yüzde bin
B ) Epey
C ) Ne kadar köfte o kadar dayak
D ) Yüzde çoktur
E ) Hepsi

———————————–
Asgari ücretle çalışan biri maaşının 3 ‘ te 2 ‘ siyle ev kirasını ödemekte geri kalanın 4 ‘ te 3 ‘ üyle faturaları yatırmakta ve 1 adet balonlu sakız almaktadır . Artan bozukluklarla zıkkımın karekökünü çarparsa kaç liralık çekirdek alabilir ?
A ) Bir külah
B ) Çekirdek sevmemelidir
C ) Çekirdek yerine pasta alsın
D ) Bakkalın veresiye verdiği kadar
E ) Beni ilgilendirmez

————————
bir sınıfta 13 ü erkek öğrenci 15 i kız öğrenci,3ü sınıfa giren çıkan ,2si sinek kalan 1,5u da bilinmemkele beraber 36,5 kişi bulunmaktadır.sınıftaki erkek öğrencilerin 3te 1 i derste ayakarını sıraya uzatmakta, geriye kalanın yarısı öğretmene tebeşir fırlatmakta,bir kısmı polat alemdar taklidi yapmakta, diğer yarısı da kızlara laf atmaktadır.kız öğrencilerin 3te 2 si sakız çiğneyip aynı zamanda sınıfta yürümekte , kalan kısmının yarısı manikür yapmakta , diğer yarısı da şarkıcı posterlerini duvara yapıştırıp, saçlarını başlarını yolmaktadır.bu sınıftan sorumlu olan öğretmen kimdir?
a) aysel gürel
b) margaret theacher
c) matematikçi cavidan
d) zekeriya beyaz
e) body ekrem

————————
2 metre derinliğindeki bir havuz 2 tane muslukla 5 saatte dolmaktadır . Sular aniden kesilince bir tane bile faturanın ödenmediği anlaşıldığında havus kaç saatte dolmamaktadır ?
A ) Abonesine bağlı
B ) Tanıdığını bağlı
C ) İndim Havuz Başına ‘ yı söyleyene kadar
D ) Yağmur yağana kadar
E ) Banane

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir