Ortadoğu’da Barış

Kadının biri Maldivlerda bir kumsalda yürürken ayağı eski bir lambaya takılmış, kadın lambayı kumların içinden çıkarmış, ovalamış lambayı, . Lambadan cin çıkmış. Kadın hemen “Üç hakkım var değilmi?” diye sormuş
“Tamam, tamam. Beni lambadan kurtardin vs vs vs… ama yüksek enflasyon, iç piyasadaki daralma ,üçüncü dünya ülkelerindeki düşük maaş oranları ve GüneyDoğu Asya’daki Tsunami felaketi yüzünden sadece sana bir dilek hakkı verbilirim!” der.
“Evet söyle! nedir dileğin?” Kadın hiç terddüt etmeden, cebinden bir harita çıkararak “Orta Doğu’da barış isityorum. Bu haritada ki ülkeleri görüyormusun? Bu ülkelerin birbiriyle savaşmayı bırakmasını barışın tesis edilmesini diliyorum” Cin haritaya bakmış ve dehşetle “Tanrı aşkına Kadın! Bu ülkeler binlerce yıldır savaşıyorlar. Tamam İşimde iyiyim ama o kadar da değil! Bunun yapılabileceğini sanmıyorum. Başka bir dilekte bulun”
Kadın birkaç dakika düşünür ve “Hayatım boyunca doğru erkeği bulamadım, bilirsin Hem düşünceli hem eğlenceli biri, mutfağı sevecek, ev işlerinde yardım edecek, yatakta kaplan, annemin yanında kuzu olacak, sürekli futbol izlemeyecek ve Sadık olacak bir erkek diliyorum.” der.
Cin derin bir iç çeker ve
-“Uzat şu kahrolası haritayı”

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir